Fundacja Koci Pazur

Reklama

Blondyn i Brunet to rodzeństwo z Piątkowa (Poznań), którzy aktualnie mieszkają w domu tymczasowym w Warszawie. Kociaki są braćmi z jednego miotu, ale mają zupełnie inne charaktery. Brunecik jest zupełnie czarny. Blondyn jest biały w czarne łatki, najwidoczniej farby już zabrakło ;) Blondynek to kociak zawsze skory do zabawy i przytulania. Jak tylko widzi przyjaznego człowieka zaczyna się łasić i daje znak, żeby go miziać. Brunecik pozostaje raczej fanem słodkiego lenistwa. Nie jest aż takim pieszczochem jak Blondyn, ale jeśli trzeba to dosadnie upomina się o drapanie za uszkiem. W połączeniu z bratem pozwala sobie na trochę szaleństwa. Kociaki najczęściej bawią się same ze sobą, na przykład urządzając gonitwy i biegi przełajowe po domu.

Blondynek to z pewnością bardziej odważny brat. Można go poznać, bo czarnych łatkach na białym futerku. Dwie z nich przypominają serduszko, jedna znajduje się na brzuszku, a druga na uszku. Blondyn potrzebuje dużo ciepła i miłości. Szczególnej uwagi i troski Blondyn potrzebuje, kiedy we znaki dają się jego chore jelita. Sam podchodzi i się łasi, daje „buziaczki„ noskiem lub zaczepia łapką. Ma specyficzny głos, czasem lubi sobie „porozmawiać” z ludźmi i wydaje wtedy śmieszne dźwięki, chociaż najczęściej służą one do alarmowania o zbliżającej się porze karmienia!

Brunet jest raczej ostoją spokoju w porównaniu do Blondynka. Ma piękną, błyszczącą czarną sierść. Jest znacznie większy niż brat, kawał kota z niego! Każdy kto go poznał przyznaje, że jest niezwykle dostojny i ma wyjątkowo pociągły pyszczek. Brunet ma swoje terytorium, na którym czuje się bezpiecznie, raczej woli leżeć na kanapie niż chować się w kącie. Podobnie jak brat m wyjątkowy głos, zupełnie inny i raczej używa go do kociego „śpiewania„. Brunet na początku wydaje się tajemniczy i zdystansowany, ale to tylko pozory ;)

Wyłącznie do adopcji w dwupaku!

Telefon adopcyjny czynny we poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-20:00

Więcej zdjęć tutaj:

Pokaż zdjęcia

  

  

Link do strony www

http://kocipazur.org


Link do albumu na FB

Procedury adopcyjne

Wideo


Lokalizacja

Poznań

Wielkopolskie


Dodatkowe informacje

Wielkość

 Średni


Wiek

 Dorosły


Płeć

 Kocurek


Sterylizacja

 Tak


Zgłoś  Dodano: wto 27 wrz 2022 11:45

Udostępniając post zwiększasz moją szansę na znalezienie nowego domu.
  


        
    Fundacja Koci Pazur  Obserwuj Drukuj  

Kontakt

Zadzwoń

  Zadzwoń

Fundacja Koci Pazur

Regulamin adopcji

Koty będące pod opieką Fundacji
Jeśli chcesz zaadoptować któregoś z fundacyjnych kotów (znajdujących się w domach naszych wolontariuszy i wystawionych w dziale „Fundacyjne koty do adopcji”, musisz mieć ukończone 18 lat i przejść pomyślnie przez 3 etapy procedury adopcyjnej:

Krok 1: Wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Na początek poprosimy Cię o odpowiedź na kilka ważnych pytań w naszej ankiecie adopcyjnej online.
Ankieta adopcyjna została stworzona, aby:

• uzmysłowić Ci odpowiedzialność, którą na siebie bierzesz,
• pomóc dobrać pupila odpowiedniego do Twojego domu,
• poinformować Cię o trudnościach, jakie możesz napotkać, przyjmując pod swój dach kota.

Prosimy Cię o szczere odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie obawiaj się, jeśli czegoś nie wiesz i nie próbuj zgadywać, jakiej odpowiedzi oczekujemy. Zależy nam na udanych adopcjach, które są możliwe tylko, jeśli będziemy wobec siebie uczciwi i prawidłowo zdiagnozujemy potencjalne problemy oraz odpowiednio wcześnie wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości.

Krok 2: Zapoznanie z kotem w jego domu tymczasowym.
Następnym etapem procesu adopcyjnego jest bezpośrednie spotkanie z kotem, którego wybrałaś/eś. Podczas spotkania nazywanego przez nas wizytą przedadopcyjną zachęcamy do zadawania pytań na temat kota, który Cię interesuje. Jego tymczasowy opiekun udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i porad, a także informacji na temat naszych wymagań - warunkiem adopcji jest bowiem nie tylko zapewnienie kotu odpowiedniej opieki, lecz również np. zabezpieczenie domu (okna służące do gruntownego wietrzenia i balkon powinny być zabezpieczone siatką; ogranicznikami mogą być zabezpieczone okna, które są tylko uchylane; należy także zwrócić uwagę na znajdujące się w domu rośliny, przedmioty itd.). Dzięki wizycie u wolontariusza zobaczysz, jak kot zachowuje się w znanym sobie otoczeniu. Gdy podejmiesz już decyzję, a i my uznamy, że nie ma przeciwwskazań do adopcji, kot zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Adopcja nie następuje tuż po rezerwacji - Ty musisz mieć czas na przygotowanie się na przybycie nowego domownika, a my musimy mieć pewność, że kot jest odpowiednio przygotowany do zmiany otoczenia (np. nie wydajemy kotów bezpośrednio po szczepieniach, aby nie obniżać ich odporności).

Krok 3: Podpisanie umowy adopcyjnej.
Nasz wolontariusz przywiezie do Ciebie kota i poprosi Cię o podpisanie tzw. umowy adopcyjnej. Zobowiązujesz się w niej głównie do odpowiedniego dbania o adoptowane zwierzę.
Razem z podopiecznym otrzymasz jego książeczkę zdrowia i informacje o wykonanych zabiegach oraz przeprowadzonym leczeniu. Nie pobieramy za zwierzęta oddawane do adopcji żadnych opłat. Nie jest to umowa kupna-sprzedaży!

Procedura ta może na pierwszy rzut oka wydawać Ci się kłopotliwa, w rzeczywistości jednak sprzyja ona lepszej komunikacji pomiędzy adoptującym, a Fundacją oraz minimalizuje liczbę nieudanych adopcji czy nadużyć ze strony osób trzecich. Innymi słowy: my mamy pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana i kot będzie u Ciebie bezpieczny, a Ty masz pewność, że dostarczono Ci pełnych i rzetelnych informacji na temat zwierzęcia.

Wszelkie pytania można kierować na podany powyżej adres adopcje@kocipazur.org lub pod numerem telefonu 502 111 279 w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00.