Fundacja Koci Pazur

Reklama

Szaroleta, pieszczotliwie zwana Szarką, trafiła do nas z powodu ludzkiej nieodpowiedzialności. Leczenie stosunkowo niegroźnej rany na ogonie wskutek niefrasobliwości osób doglądających kotkę zakończyło się całkowitą amputacją ogonka. Szaroleta jest wyjątkową kotką. Niby bura, ale jakby trochę srebrzysta. Niby europejska, ale z nutą rysia, dzięki pędzelkom na uszach. Nieśmiała, ale kochająca człowieka. Spokojna, ale kochająca wędki i dobrą zabawę. Do szczęścia wiele jej nie trzeba: kawałek kanapy, rąbek kocyka, troszkę dobrej karmy oraz moc miłości. Szaroleta jest w idealnym wieku do adopcji, ponieważ nie szaleje już jak kociak, ale nadal ma ciekawość i energię do eksplorowania otoczenia oraz uwielbia się bawić. Szuka spokojnego domu, a w nim człowieka cierpliwego, który doceni jej piękno i delikatny charakter.

 

Telefon adopcyjny (502 111 279) czynny w poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-20:00

  

  

Link do albumu na FB

Procedury adopcyjne

Wideo


Lokalizacja

Poznań

Wielkopolskie


Dodatkowe informacje

Imię

 Szaroleta


Płeć

 Kotka


Sterylizacja

 Tak


Akceptuje koty

 Tak


Zgłoś  Dodano: pon 26 wrz 2022 19:35

Udostępniając post zwiększasz moją szansę na znalezienie nowego domu.
  


        
    Fundacja Koci Pazur  Obserwuj Drukuj  

Kontakt

Zadzwoń

  Zadzwoń

Fundacja Koci Pazur

Regulamin adopcji

Koty będące pod opieką Fundacji
Jeśli chcesz zaadoptować któregoś z fundacyjnych kotów (znajdujących się w domach naszych wolontariuszy i wystawionych w dziale „Fundacyjne koty do adopcji”, musisz mieć ukończone 18 lat i przejść pomyślnie przez 3 etapy procedury adopcyjnej:

Krok 1: Wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Na początek poprosimy Cię o odpowiedź na kilka ważnych pytań w naszej ankiecie adopcyjnej online.
Ankieta adopcyjna została stworzona, aby:

• uzmysłowić Ci odpowiedzialność, którą na siebie bierzesz,
• pomóc dobrać pupila odpowiedniego do Twojego domu,
• poinformować Cię o trudnościach, jakie możesz napotkać, przyjmując pod swój dach kota.

Prosimy Cię o szczere odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie obawiaj się, jeśli czegoś nie wiesz i nie próbuj zgadywać, jakiej odpowiedzi oczekujemy. Zależy nam na udanych adopcjach, które są możliwe tylko, jeśli będziemy wobec siebie uczciwi i prawidłowo zdiagnozujemy potencjalne problemy oraz odpowiednio wcześnie wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości.

Krok 2: Zapoznanie z kotem w jego domu tymczasowym.
Następnym etapem procesu adopcyjnego jest bezpośrednie spotkanie z kotem, którego wybrałaś/eś. Podczas spotkania nazywanego przez nas wizytą przedadopcyjną zachęcamy do zadawania pytań na temat kota, który Cię interesuje. Jego tymczasowy opiekun udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i porad, a także informacji na temat naszych wymagań - warunkiem adopcji jest bowiem nie tylko zapewnienie kotu odpowiedniej opieki, lecz również np. zabezpieczenie domu (okna służące do gruntownego wietrzenia i balkon powinny być zabezpieczone siatką; ogranicznikami mogą być zabezpieczone okna, które są tylko uchylane; należy także zwrócić uwagę na znajdujące się w domu rośliny, przedmioty itd.). Dzięki wizycie u wolontariusza zobaczysz, jak kot zachowuje się w znanym sobie otoczeniu. Gdy podejmiesz już decyzję, a i my uznamy, że nie ma przeciwwskazań do adopcji, kot zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Adopcja nie następuje tuż po rezerwacji - Ty musisz mieć czas na przygotowanie się na przybycie nowego domownika, a my musimy mieć pewność, że kot jest odpowiednio przygotowany do zmiany otoczenia (np. nie wydajemy kotów bezpośrednio po szczepieniach, aby nie obniżać ich odporności).

Krok 3: Podpisanie umowy adopcyjnej.
Nasz wolontariusz przywiezie do Ciebie kota i poprosi Cię o podpisanie tzw. umowy adopcyjnej. Zobowiązujesz się w niej głównie do odpowiedniego dbania o adoptowane zwierzę.
Razem z podopiecznym otrzymasz jego książeczkę zdrowia i informacje o wykonanych zabiegach oraz przeprowadzonym leczeniu. Nie pobieramy za zwierzęta oddawane do adopcji żadnych opłat. Nie jest to umowa kupna-sprzedaży!

Procedura ta może na pierwszy rzut oka wydawać Ci się kłopotliwa, w rzeczywistości jednak sprzyja ona lepszej komunikacji pomiędzy adoptującym, a Fundacją oraz minimalizuje liczbę nieudanych adopcji czy nadużyć ze strony osób trzecich. Innymi słowy: my mamy pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana i kot będzie u Ciebie bezpieczny, a Ty masz pewność, że dostarczono Ci pełnych i rzetelnych informacji na temat zwierzęcia.

Wszelkie pytania można kierować na podany powyżej adres adopcje@kocipazur.org lub pod numerem telefonu 502 111 279 w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00.