Dodaj Szukaj Zaloguj
 Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

  Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

Reklama

Ita jest najbardziej wycofana i lękliwa z całego rodzeństwa. Urodziła się w lesie, a jej mamą jest dzika suka. Pierwsze trzy miesiące spędziła z mamą i rodzeństwem zdala od ludzi, żyjąc jako dzikie psy. Najdłużej trwało jej odłapanie..

Obecnie bierze smaczki z ręki opiekuna, ale tylko w obecności innych psów wśród których czuje się pewniej. Wciąż bardzo boi się dotyku choć coraz częściej decyduje się na niego. Potrafi chodzić na smyczy jednak obawia się aut i napotkanych ludzi. Zaczyna cieszyć się ze spacerów. 

Nie ukrywamy, jest ciężko, każdy ludzki ruch i krok w jej stronę a Ita próbuje uciekać. Baaardzo powoli zaczyna rozumieć, że nie chcemy nic złego jej zrobić, ale długa droga przed nią. Bezbłędnie dogaduje się z innymi psami, bierze z nich bardzo duży przykład. Szukamy dla niej domu z drugim zsocjalizowanym psem w którym mialaby wsparcie. Obecnie waży 17 kg. Ma komplet szczepień.

Nie może trafić do domu z dziećmi, ponieważ Ita jest psem bardzo lękliwym, potrzebuje spokoju i rytuałów aby wyjść na prostą i uwierzyć w człowieka. W domu z dziećmi nie ma na to szans. Po za tym wymaga pracy, cierpliwości i skupienia się na niej i jej potrzebach.

Gdyby trafiła do domu jest szansa aby pomóc jej przezwyciężyć lęki, choć w pewnym stopniu. Lękliwym psem zostanie już na zawsze. Niestety w warunkach schroniskowych nie ma na to szans. Ciągły stres i zmiany nie są dla niej.

Szukamy dla Ity świadomego, doświadczonego domu, który podejmie wyzwanie jakim jest wycofany i lękliwy pies. Szukamy dla niej choćby domu tymczasowego. Gdyby znalazła od razu stały, cud... ???? 

  


Link do albumu na FB


Link do ankiety

Procedury adopcyjneLokalizacja

Warszawa

Mazowieckie


Dodatkowe informacje

Imię

 Ita


Wielkość

 Średni


Wiek

 Bardzo młody


Sterylizacja

 Przed zabiegiem


Przyjazny dzieciom

 Nie


Aktywność

 Bardzo aktywny


Akceptuje psy

 Tak


Akceptuje koty

 Tak


Numer ewidencyjny


Płeć

 Suczka


Zgłoś  Dodano: pon 07 lis 2022 08:43

Udostępniając post zwiększasz moją szansę na znalezienie nowego domu.
  
  psianiol      
  psianiol  Fundacja Azylu pod Psim Aniołem  Obserwuj Drukuj  

Kontakt

Zadzwoń

  Zadzwoń

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

Warunki adopcji
1. Celem adopcji jest dobro zwierzęcia.
2. Adopcja może być dokonana tylko osobiście, przez konkretną, dorosłą osobę.
3. Adoptowane zwierzę nie może być przekazane innej osobie.
4. Zwierzęta są wydawane tylko osobą posiadającym dom bądź mieszkanie własnościowe.
5. Koty są wydawane tylko do mieszkań, które posiadają osiatkowane okna.
6. Zwierzęta są wydawane mieszkańcom Warszawy oraz okolic (istnieją wyjątki).

Procedura adopcyjna
1. Każda osoba zainteresowana adopcją zwierzęcia, po jego zapoznaniu, przechodzi ankietę, która jest wykonywana w siedzibie fundacji.
2. W przyszłym domu jest przeprowadzana wizyta przedadopcyjna, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu z fundacją.
3. Jeśli wizyta przejdzie pomyślnie, można zabierać psa/kota po zakupie odpowiednich akcesoriów i podpisaniu umowy w siedzibie fundacji.

Link do ankiety