Dodaj Szukaj Zaloguj
 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Reklama

Alex, pięknie umaszczony samiec w typie owczarka, czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu na swojego człowieka. Niestety, kiedy do Alexa uśmiechnęło się szczęście, bo został adoptowany i w końcu miał swoje ciepłe posłanie, okazało się, że nie będzie mu dane cieszyć się ciepłem domowego ogniska. Po kilku miesiącach od adopcji Alex trafił ponownie do schroniskowego boksu. Niestety Alex źle znosi pobyt w schronisku, jest nadpobudliwy co objawia się nadmierną ekscytacją, a także niszczeniem rzeczy. Wiemy,że w domu, w którym przebywał takich zachowań nie przejawiał. Ten pięknie umaszczony psiak nade wszystko potrzebuje bliskości człowieka, wtedy czuje się najpewniej. Alex na spacerach pięknie chodzi na smyczy, spuszczony nie ucieka, pilnuje swojego człowieka. Ładnie mija inne psy, nie ma też problemu z biegaczami, czy rowerzystami. Co ważne- uwielbia jazdę samochodem i kąpiele wodne. Wizyty u weterynarza nie są dla Alexa problemem, cierpliwie też znosi różne zabiegi pielęgnacyjne, jak czesanie czy wycieranie ręcznikiem. Jakiego domu szukamy dla Alexa? Najlepiej domu z ogrodem, bez małych dzieci, ponieważ Alex to już starszy pies, około 8 lat, który po tylu trudach życia potrzebuje spokoju i ciszy. Alex bardzo dobrze dogaduje się też z innymi psami, więc mógłby pójść do domu z innym psem, który respektowałby przestrzeń Alexa. W tym wypadku obowiązkowo psy muszą się zapoznać. Koty są mu obojętne. Alex to bardzo oddany pies, szukający wsparcia i bliskości człowieka. Osoby zainteresowane zapraszam na zapoznanie do Schroniska, pomożemy w procesie adopcji i dalszej pracy z nim. Obowiązuje kilka spacerów zapoznawczych. Wymagana jest też ankieta i rozmowa w biurze adopcyjnym.

  


Link do albumu na FB


Link do ankiety

Procedury adopcyjneLokalizacja

Wrocław

Dolnośląskie


Dodatkowe informacje

Imię

 Alex


Wielkość

 Duży


Wiek

 Dorosły


Sterylizacja

 Tak


Aktywność

 Aktywny


Akceptuje psy

 Nie


Akceptuje koty

 Nie


Numer ewidencyjny

68/22


Szuka domu od

2022-02-04


Zgłoś  Dodano: pią 17 mar 2023 20:45

Udostępniając post zwiększasz moją szansę na znalezienie nowego domu.
  
  schroniskowroclaw      
  schroniskowroclaw  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu  Obserwuj Drukuj  

Kontakt

Zadzwoń

  Zadzwoń

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Przed adopcją zwierzaka z naszego schroniska należy wypełnić ankietę przedadopcyjną. Adopcja zwierzęcia jest poważną decyzją i wymaga dłuższego zastanowienia – nie można przy tym postępować pochopnie. Prosimy o wczytanie się i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie.

W przypadku zainteresowania adopcją zwierzęcia z kwarantanny złożenie ankiety jest absolutną koniecznością. Wypełniony dokument można przesłać do nas przez Internet lub uzupełnić na miejscu i zostawić w Biurze Adopcji. W terminie zakończenia kwarantanny wybierzemy z nadesłanych ankiet odpowiedni dom dla psa lub kota.

Psy i koty, które już są gotowe do adopcji (zakończyły kwarantannę) należy poznać na miejscu. Po rozmowie z Personelem schroniska psa można zabrać na spacer, a kota bliżej poznać i spędzić z nim czas. Wstępnie zakwalifikowane osoby składają wtedy ankietę na miejscu i będą mogły adoptować wybrane zwierzę.

Link do ankiety