Pingu - wychowany w domu, grzeczny pies! | Schroniak.pl


Pingu to nietuzinkowy pies dla konesera – mix owczarka niemieckiego z bassetem. Pies średni, samiec, kastrowany, wiek ok. 9-10 lat. Umaszczenie (jak u owczarka niemieckiego) czarny-jasno podpalany, sierść dwuwarstwowa (z podszerstkiem), krótka, łatwa w pielęgnacji. Lubi ludzi, ceni sobie ich towarzystwo i zabiega o ich uwagę, jak również uwielbia być głaskany i dotykany. Do psów niekonfliktowy i szybko się z nimi dogaduje, choć przy pierwszym spotkaniu często nadpobudliwy i szczekliwy. Dzielny i cierpliwy podczas zabiegów pielęgnacyjnych i weterynaryjnych (czyszczenie uszu, szczotkowanie, zakładanie opatrunków, podawanie zastrzyków itp.). W domu bardzo grzeczny, zachowuje czystość, nie wchodzi na kanapy, nie kradnie jedzenia ze stołu, nie niszczy przedmiotów podczas nieobecności opiekuna, nie skacze na gości przy powitaniu, nie boi się odkurzacza. Grzeczny również podczas podróży samochodem, nie ma choroby lokomocyjnej, potrafi zostać sam w aucie. Ze względu na zwyrodnienie stawów łokciowych, Pingu do biegaczy nie należy – nie ugania się za piłką, nie szaleje na spacerach. Woli spokojny truchcik i stonowaną eksplorację terenu. Natomiast kocha wycieczki za miasto, gdzie znajduje wiele okazji do poznawania nowych zapachów. Łasy na jedzenie, przez co łatwy do szkolenia. Pingu jest pod stałą opieką weterynarza ponieważ choruje na atopowe zapalenie skóry (jest alergikiem), odnawiające się zapalenie uszu i lekkie nieprawidłowości w pracy serca. Wymaga odpowiedniej karmy i dobrych suplementów, oraz regularnych kąpieli w specjalistycznym szamponie.

Obecnie Pingu przebywa w domu tymczasowym – ze względu na chorobę został wyciągnięty ze schroniska, gdzie przebywał przez 6,5 roku.

Urodzony: 2009
W schronisku od: 2012

tel. 880 223 932
e-mail: info@piesdoadopcji.pl
https://piesdoadopcji.pl/pies/pingu/
   Częstochowa
r e k l a m a
Szukasz psa lub kota do adopcji? Hotelu dla Zwierząt, Weterynarza, Behawiorysty?
Idealnie trafiłeś. Schroniak.pl to portal zrzeszający pro zwierzęcą społeczność z terenu naszego kraju. W prosty i intuicyjny sposób wyszukasz swojego wymarzonego przyjaciela lub usługi dla niego w swoim mieście lub gdziekolwiek w Polsce.

Poinformuj schronisko, zaprzyjaźnioną fundację, weterynarza itp, o portalu im Nas więcej tym lepiej :)

Utwórz konto

Dodano: czw 29 sie 2019 13:14 Zgłoś post