Pikuś (247/19) | Schroniak.pl

  71 362 56 74

  Wielkość: Mały

  Wiek: Dorosły

  Aktywność: Kanapowiec

  Kastracja: Tak

  Rasa: Nie rasowy

  Imię: Pikuś

  Szuka domu od:: 20.03.2019

  Numer ewidencyjny: 247/19


Pikuś to około 8-letni psiaczek, ktory trafil do schroniska z niedowladem tylnych łapek, po tym jak rzekomo kopnął go koń. Na początku tylko leżał. Był bardzo wystraszony.
Od jakiegos czasu wychodzimy na spacery i te tylne łapki radzą sobie coraz lepiej. Pikuś jest coraz bardziej chętny do chodzenia. Kiedys leżał wystraszony, wciśnięty w kąt a teraz stoi i czeka przy kracie zeby go zapiac na smycz. Daje sie czasem głaskać.
Pikuś to maly piesek, do 10 kg. Jest łagodny, jednak jeszcze trochę trzeba popracować nad jego zaufaniem do ludzi.
Ze względu na uraz kręgosłupa Pikuś nie panuje nad sikaniem i robieniem kupy. T.zn. jak jest w klatce to może i jest w stanie wytrzymać parę godzin, ale już jak jest w euforii, że idzie na spacer to siki i kupa lecą bezwladnie. Dlatego nowy opiekun powinien miec świadomość, że byc może Pikuś będzie musial nosic w domu lub tylko przy wychodzeniu na spacer pieluszki. Pewnie lepiej gdyby zamieszkał w domu lub mieszkaniu z ogródkiem, poniewaz wtedy szybciej i częściej moglby wychodzić na dwór.

Wiem, że przypadłości Pikusia mogą byc dla ludzi problemem. Ale szukamy wyjatkowych, opiekunczych osob, ktorym los Pikusia nie jest obojetny.

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek
   Wrocław
r e k l a m a
Szukasz psa lub kota do adopcji? Hotelu dla Zwierząt, Weterynarza, Behawiorysty?
Idealnie trafiłeś. Schroniak.pl to portal zrzeszający pro zwierzęcą społeczność z terenu naszego kraju. W prosty i intuicyjny sposób wyszukasz swojego wymarzonego przyjaciela lub usługi dla niego w swoim mieście lub gdziekolwiek w Polsce.

Poinformuj schronisko, zaprzyjaźnioną fundację, weterynarza itp, o portalu im Nas więcej tym lepiej :)

Utwórz konto

Dodano: nie 30 cze 2019 17:07 Zgłoś post