Menu
Cart


logo

Amstaff Team Łódź
Działania podejmowane rzez nas na rzecz TTB z łódzkiego schroniska to nasz prywatny wkład w ramach wolontariatu. Informacje o psach są rzetelne, poparte zdjęciami, nagraniami i opisami. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomagamy psom schroniskowym znaleźć dobre domy, współpracujemy z behawiorystą, uczestniczymy w szkoleniach, wykonujemy wizyty przed i po adopcyjne, pomagamy adoptującym zrozumieć i zaakceptować historię psa, która idzie do ich domu razem z psem.

Na tej stronie przedstawiamy naszych podopiecznych, czyli głównie psy TTB, ale nie zamykamy się na inne psy ze Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. Amstaff Team tworzą prywatne osoby w ramach wolontariatu: Beata, Ania, Marta, Wojtek, Basia i Natalia. Co robimy regularnie:
-raz w tygodniu psy otoczone naszą opieką wychodzą na spacer, który trwa około trzydziestu minut.
-raz w tygodniu wybrane psy biorą udział w szkoleniu Rally-O, więc mają zapewnioną ekstra przepustkę na łączkę. Szkolenie trwa około dwóch godzin.
-każdego z podopiecznych staramy się poznać w różnych sytuacjach, gdyż chcemy przekazać potencjalnym opiekunom jak najwięcej informacji o zachowaniu i charakterze psa.
- spacery dzielimy na zabawę, naukę, socjalizację.
-jeżeli nasz podopieczny wymaga pomocy lekarskiej NATYCHMIAST organizujemy siły we własnym zakresie, aby mu pomóc, w efekcie czego leczymy psy na tyle, na ile można to robić w warunkach schroniskowych.
-w sezonie jesienno-zimowym zabezpieczamy psy przed mrozem i wilgocią wkładając słomę i wieszając przy budach koce .
-w sezonie wiosenno -letnim zabezpieczamy nasze psy przed kleszczami i jesteśmy skuteczne. Nasze psy nie mają pcheł i kleszczy.
Czasami mamy trudny przypadek i wtedy najpierw musimy zdobyć zaufanie, by nawiązać jakikolwiek kontakt, wtedy w opisie psa znajdziecie Państwo informację: "Pies nie jest gotowy do adopcji"
Dla naszych podopiecznych poszukujemy odpowiedzialnych opiekunów. Amstaffy to psy towarzyszące, które ponad wszystko kochają swojego człowieka, dlatego wszelkie oferty typu kojec lub buda nie są brane pod uwagę. Staramy się doradzić i jak najlepiej dobrać psa, tak by uniknąć "reklamacji", bo zwierzę nie jest rzeczą i każde rozstanie to złamane serce. Pod opisami psów znajdują się telefony do wolontariuszy, obowiązuje reguła, że pierwszy telefon jest do osoby, która ma największy kontakt z danym psem i udzieli najpełniejszych informacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi podopiecznymi podczas wspólnych spacerów.

Pod tym adresem można pobrać ankietę adopcyjną:
http://chomikuj.pl/ewatonieja/Dokumenty

Którą po wypełnieniu należy odesłać na nasz adres mejlowy: amstaff.lodz@o2.pl

W ciągu kilku dniu wolontariusz powinien nawiązać kontakt w celu umówienia się na spacer z wybranym przez Państwa psiakiem.

© 2021 Schroniak.pl All rights reserved.
Design and Developed by JML.NET.PL

55000