Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu


Adoptuj samca

Afganek - pies, który mimo wieku wiele przeszedł.

Afganek - pies, który mimo wieku wiele przeszedł.
Pies przebywa w Radomiu (woj. mazowieckie), ale jest ogłaszany na inne miasta w celu zwiększenia szans na adopcję.

Afganek to psiak, który mimo młodego wieku tyle przeszedł… Trafił do nas z interwencji, gdzie w jednym domu żyło razem ponad 50 psów. Nigdy nie kochany, nie przytulany, musiał walczyć o jedzenie z innymi większymi psiakami, a sam był wtedy psim dzieckiem.

Kiedy do nas przyjechał był bardzo wycofany, uciekał na widok człowieka, całe dnie spędzał w budzie. Z jego oczu można było wyczytać, jak bardzo został zraniony.

Wolontariusze podjęli z nim pracę. Teraz to inny psiak! Robi ogromne postępy jak na schroniskowe warunki. Nauczył się chodzić na smyczy, poznał również, co to głaskanie. Sam jeszcze nie prosi o nie. Jednak czasami potrafi zaczepić noskiem znane mu osoby. Do obcych, w pierwszych chwilach będzie nieufny, jednak łatwo można go przekupić. Afganek uwielbia wszelkie smakołyki. Dla nich przełamuje swój strach.

W boksie siedzi w dwoma suczkami i psiakiem, które są dla niego ogromnym wsparciem. W nowym domu najlepiej gdyby był drugi psiak o stabilnym charakterze. Na pewno pomoże to Afgankowi w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

Przyszli właściciele muszą być gotowi, że Afganek to psiak z trudną przeszłością. Nie ma w nim cienia agresji, jednak wymaga on jeszcze dużo pracy, by być w pełni szczęśliwym psiakiem. Własny, kochający dom na pewno przyśpieszy ten proces. W schroniskowych warunkach takim psiakom ciężko jest zaufać człowiekowi w pełni.

Wiek: ok. 1,5 roku.

Wykastrowany, zaszczepiony i zachipowany.

Transport we własnym zakresie.
Kontakt wyłącznie telefoniczny:
OLA 533 564 074


Imię zwierzaka

 Afganek


Sterylizacja

 Tak


Województwo

 Mazowieckie


Miasto

Radom

ZGŁOŚ POSTDodano: wto 14 wrz 2021 23:37

© 2021 Schroniak.pl. All Rights Reserved.