Remik szuka domu z drugim psem lub suczką

Informacje dodatkowe

  Wiek: 8 lat

  Imię: Remik

  Szuka domu od: 12.2013

  Kastracja: Tak

  Do dzieci: Starsze dzieci

  Akceptuje koty: Tak

  Akceptuje psy: Tak

  Rasa: Nie rasowy

Kontakt

663937454 po godz.18 SKONTAKTUJ SIĘ

Opis

Remik prawdopodobnie był kiedyś podwórkowym wiejskim psem. Kontakt z człowiekiem był mu obcy. Być może człowiek zrobił mu nawet krzywdę. Jego życie wypełniał tylko strach przed ludźmi, innymi psami, głośnymi odgłosami. Remik nie chodził na smyczy. Do schroniska został przyciągnięty na siłę i pozostawiony, jak nikomu niepotrzebny stary mebel. Mimo 2 lat pobytu w schronisku resocjalizacja w takich warunkach nie przyniosła zbyt dużych efektów.
Remik mieszka od 1,5 roku w domu tymczasowym. Nauczył się życia w mieszkaniu, w mieście, z ludźmi. Zaprzyjaźnił się z psem Dinem, który jest dla niego ogromnym wsparciem i najlepszym psim przyjacielem. Zaczął chodzić na smyczy, a nawet biegać bez smyczy. Spuszczony luzem biega jak „oszalały”. Widać jak wielką radość sprawia mu „wolność”. Ale po chwili szaleństwa grzecznie wraca na zawołanie swojej tymczasowej opiekunki. Przy regularnych 3 spacerach dziennie Remik zachowuje czystość w mieszkaniu. Nie sprawia problemów przy kąpaniu, czy czesaniu. A u weterynarza jest wzorowym pacjentem. Remik uczęszcza na szkolenia dla psów. Jest pojętnym uczniem, a za pyszne nagrody nauczył się już paru sztuczek takich jak: siad i leżeć. Jest jeszcze troszkę lękliwy, gdy wykonuje się gwałtowne ruchy. Boi się obcych psów i obszczekuje je. Ale z tymi, które zna żyje w zgodzie. Koty lubi pogonić na podwórku, ale raczej dla sportu. W kontakcie z pewnymi siebie kotami, w mieszkaniu wykazuje zainteresowanie, ale nie jest agresywny. I do tego Remik zaczął być pieszczochem, który sam domaga się głaskania. Przychodzi, nadstawia głowę i widać, że głaskanie sprawia mu przyjemność, a człowiek już nie wydaje się zły. Trzeba tylko trochę cierpliwości i spokoju.
Remik został gruntownie przebadany (badania krwi, tomograf głowy, badania okulistyczne, ERG) i okazało się, że choruje na atrofię naczyń krwionośnych. Oznacza to, że nie widzi na 1 oko a na drugie widzi w około 67%. Ale funkcjonuje na codzień jak każdy zdrowy psiak. Aby zapobiec całkowitej utracie wzroku Remik dostaje suplement Ocu-Glo, który wg ostatnich badań zatrzymał rozwój choroby. Koszt miesięcznej kuracji to ok. 120 zł. Ze względu na możliwą alergię Remik je karmę Eukanuba Dermatosis Fp (koszt w zależności od sklepu ok. 160 zł za 12 kg, na 2 m-ce).
Szukamy dla Remika domu u osób spokojnych, bez małych dzieci, które mogłyby go wystraszyć. Najchętniej domu z drugim spokojnym psem lub suczką, ponieważ Remik lepiej czuje się gdy ma wsparcie innego psa, również jeżeli chodzi o zostawienie samemu w domu. Poszukujemy osób, które są cierpliwe, wyrozumiałe i spokojne. Remik może również zamieszkać z kotami. 
Szukamy kogoś kto pokocha Remika takiego nieśmiałego i delikatnego, jaki jest. Szukamy osoby, która będzie z nim teraz gdy widzi i kiedyś, jeżeli przestanie widzieć.
r e k l a m a

Klub Seniora

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 57
Kategoria: Psy małe
Typ użytkownika: Konto prywatne

Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.