Misia (316/17)

Informacje dodatkowe

  Wiek: 8 lat

  Imię: Misia

  Numer ewidencyjny: 316/17

  Szuka domu od: 18.03.2017

  Sterylizacja: Tak

Kontakt

71 362 56 74 SKONTAKTUJ SIĘ

r e k l a m a

Opis

Bardzo dawno temu Misia mieszkała na wsi, w domu gdzie właściciel miał więcej piesków. Jednak gdy opiekun umarł to gmina zabrała pozostałe psiaki, a Misi udało się uciec i została. Przez około 6 lat mieszkała w okolicach wsi. Pewnie urodziła masę szczeniaków, które wychowywała w lesie, w norze. Przybiegała do wsi się pożywić. Jest bardzo zwinna – podobno potrafi wspinać się i przechodzić przez ogrodzenie. Uciekała przed ludźmi i nie dawała się złapać. W końcu po 6 latach tułaczki i samotnego życia bez ludzi Misia została złapana, a jej 6 dzieci została wyciągnięta z nory. Psiaki trafiły do schroniska, a szczeniaczki znalazły już nowe domy. W schronisku została Misia – nieufna, wycofana, wystraszona. Ale jednocześnie zupełnie nieagresywna do ludzi. Staramy się uczyć Misię, że człowiek nie jest zły. Uczy się chodzić na spacery na smyczy i co spacer robi postępy. Daje się głaskać, choć jeszcze nie sprawia jej to przyjemności, wciąż się boi. Misia boi się zamknięcia, ponieważ wiele wiele lat żyła na otwartej przestrzeni. Suczka potrzebuje wiele cierpliwości. Praktycznie trzeba nauczyć ją życia z ludźmi i w mieszkaniu. Jest ryzyko, że na początku może coś zniszczyć – ze strachu, aby uciec. Mimo, że Misia żyła na dworzu, to w klatce stara się trzymać czystość i załatwia się zaraz po wyjściu z boksu. Szukamy dla Misi spokojnego domu, ale koniecznie w mieszkaniu. Misia nie powinna być wypuszczana samopas na podwórko, gdyż umie wspinać się po ogrodzeniu i na pewno ucieknie. A gdyby uciekła to już nie uda jej się złapać. Misia wymaga jeszcze pracy. Więc trzeba nastawić się, że nie od razu będzie grzecznym przytulakiem. Najlepszy byłby dom u osób dorosłych (bez dzieci) mających czas, w spokojnym miejscu. Należałoby przyjść przed adopcją na parę spacerów, aby zapoznać się z Misią i dać jej szansę choć troszkę się do siebie przyzwyczaić. Misia to piesek wyłącznie dla osób bardzo cierpliwych i konsekwentnych, które chcą jej pomóc.

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
Telefon do Schroniska: 71 362 56 74
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1638
Kategoria: Suczki średnie
Typ użytkownika: Schronisko

Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.

Partnerzy


  Partner medialny

  Partner techniczny