Fado (1436/16)

Informacje dodatkowe

  Wiek: 4 lata

  Imię: Fado

  Numer ewidencyjny: 1436/16

  Szuka domu od: 25.11.2016

  Kastracja: Tak

  Akceptuje psy: Nie

Kontakt

71 362 56 74 SKONTAKTUJ SIĘ

r e k l a m a

Opis

Piękny postawny młodzieniec Fado traci wzrok!

Fado został odebrany interwencyjnie z bardzo krótkiego lańcucha, na którym spędził pewnie swoje szczęnięce lata. I tak trafił 1,5 roku temu do schroniskowego kojca, w którym mieszka do dziś. I chyba to jest najlepsze miejsce w jego krótkim życiu. Choć ciągle liczymy, że znajdzie jeszcze dużo lepsze - w nowym domu, przy rodzinie.
Niestety badania wykazały, że Fado jest prawie niewidomy. Widzi tylko niewielki ruch w lewym oku, dlatego w boksie kręci się tylko w lewą stronę. Na spacerach obchodzi człowieka w koło, tak żeby mieć go po lewej stronie. Mimo swojej choroby Fado świetnie sobie radzi. Podczas spacerów obok kociarni nie reaguje na koty. W boksie mieszka sam, ponieważ dla niedowidzącego psa drugi pies to duży stres i dodatkowy bodziec, więc Fado reagował agresywnie. Na spacerach nigdy nie prowokował ataków i nie brał w nich udziału.
Jest spokojnym psem, który potrzebuje ruchu. Uwielbia spacery. Mimo utraty wzroku świetnie sobie radzi w boksie, jak również pokonując przeszkody typu drzwi, bramki itp. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi.
Niestety wkrótce Fado może stracić wzrok również drugim oku.
Szukamy dla Fado wyrozumiałych i troskliwych opiekunów, którzy otoczą go należytą opieką, a także zapewnią mu odpowiednią dawkę ruchu. Idealnie byłoby gdyby Fado zamieszkał w domu z ogrodem, przy rodzinie w domu. Na swoim terenie czułby się pewnie nawet jeżeli nadejdzie ten czas, że przestanie całkowicie widzieć.

Kto zaopiekuje się Fado???

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
Telefon do Schroniska: 71 362 56 74
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek

Film


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 232
Kategoria: Psy duże
Typ użytkownika: Schronisko

Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.

Partnerzy


  Partner medialny

  Partner techniczny