Fado (1436/16)

Informacje dodatkowe

  Wiek: 3 lata

  Imię: Fado

  Numer ewidencyjny: 1436/16

  Szuka domu od: 25.11.2016

  Kastracja: Tak

  Akceptuje psy: Nie

Kontakt

71 362 56 74 SKONTAKTUJ SIĘ

Opis

Jestem młodym psem, mam dopiero 3 lata, ale ciężkie doświadczenia za sobą sad
Zostałem odebrany interwencyjnie, z bardzo krótkiego łańcucha, choruję na "zachowania stereotypowe” *. Co to znaczy, poniżej regułka, ale w skrócie to trochę taki „psi autyzm”.
Ja nie jestem złym psem, nie mam w sobie agresji, chciałabym częściej i dłużej chodzić na spacery. Chociaż spacery nie są ze mną łatwe, co jakiś czas kręcę się w kółko, to zachowanie jest poza mną, nie panuję nad nim.
Od małego byłem przetrzymywany na krótkim łańcuchu, w małym pomieszczeniu. To człowiek spowodował , że jestem taki jaki jestem! Mam nadzieję, że człowiek spowoduje, że i do mnie słońce zaświeci i przyjdzie ktoś, kto zabierze mnie stąd. Idealne miejsce dla mnie to dom z ogrodem, gdzie mógłbym biegać i poczuć tą wolność i radość życia. Ja jestem jeszcze młody, mam dużo chęci do nauki, czekam na wspaniałego człowieka, który będzie chciał ze mną pracować i będzie miał siłę i czas na pokonywanie ze mną moich złych nawyków, typu kręcenie się wokół własnej osi, albo pokocha mnie takiego jakim jestem smiley. Mam kolegów, którzy z tą chorobą trafili do dobrych domów i są szczęśliwi, trzymajcie kciuki może mnie tez się uda smiley

*Zachowania stereotypowe są jednym z objawów różnych zaburzeń psychicznych (takich, jak: lęk separacyjny, zespół pozbawienia bodźców zewnętrznych, zespół nadpobudliwości-nadaktywności, stereotypia ograniczenia swobody, stany lękowe). Są to zachowania znacznie odbiegające od normalnych zachowań psa, które powtarzają się regularnie, nie zatrzymują się samoistnie i nie służą żadnemu wyraźnego celowi. Zwierzę wydaje się nie mieć kontroli nad tymi zachowaniami. Często jednocześnie zmniejsza się u psa ilość snu i obniża tolerancja na bodźce zewnętrzne.

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
Telefon do Schroniska: 71 362 56 74
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek
r e k l a m a

Schronisko Wrocław

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 232
Kategoria: Psy duże
Typ użytkownika: Schronisko

Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.