Duży burasek, czyli 100% kota w kocie czeka na dom

Informacje dodatkowe

  Wiek: 2

  Imię: Maurycy

  Kastracja: Tak

  Do dzieci: Nie

  Akceptuje koty: Tak

  Rasa: Nie rasowy

Kontakt

608348950 SKONTAKTUJ SIĘ

Opis

Maurycy to duży bury kocurek. Jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony. I zdrowy (ma zrobione testy na choroby wirusowe FeLV/FIV, oba ujemne), posiada własną książeczkę zdrowia. Pięknie korzysta z kuwety i jest grzeczny. Ma ok. 2 lata, na tyle ocenił go weterynarz, ale bawi się jak młody kociak, więc może jest nawet młodszy.
 
Kocurek mieszkał na ulicy, nie wiadomo dlaczego tam się znalazł, bo to ewidentnie domowy kot. W momencie zabrania go stamtąd był w złym stanie, zagłodzony, wychudzony, widać że zupełnie nie radził sobie na wolności. Być może jest ofiarą niezabezpieczonego okna czy balkonu, bo ma złamany mostek, a weterynarz twierdzi, że taki uraz powstaje przy upadku kota z dużej wysokości. Uraz jest już stary, kot z tym złamaniem musiał sobie radzić sam, był to wielki ból. Ale w tej chwili już go nic nie boli, Maurycy jest całkowicie sprawny, biega i skacze, jedynie przy braniu go na ręce pod skórą wyczuwalna jest źle zrośnięta kość. Chociaż teraz kiedy przytył, ten złamany mostek jest prawie niewyczuwalny.
 
Kiedy w domu tymczasowym doszedł do siebie i z zabiedzenia nie zostało ani śladu, okazało się, że Maurycy jest dużym kotem. Teraz waży ponad 6 kg i uwielbia jeść. Być może został mu jeszcze syndrom głodu charakterystyczny dla kotów po przejściach, takich które długo głodowały. Powoli powinno to się jednak unormować, kiedy kocurek zrozumie, że teraz już nie będzie musiał głodować.
Maurycy lubi się bawić, biegać za wędką, za piłeczkami, to bardzo energiczny kotek, dlatego wydaje się, że jest młodszy niż określił go weterynarz.  W zabawie lubi trochę podgryzać, chociaż zaraz potem liże człowieka po ręce, jakby przepraszał za swoją chwilową słabość. Ale nie bardzo nadaje się do domu z małymi dziećmi. Jego ulubiona pozycja to wylegiwanie się na plecach brzuchem do góry :)
 
Maurycy aktualnie przebywa w awaryjnym domu tymczasowym, gdzie nie może zostać i bardzo potrzebuje swojego własnego domu. Może zamieszkać sam albo z drugim młodym energicznym, skłonnym do zabaw kocurkiem.
Szuka domu w którym już zawsze będzie bezpieczny i który zapewni mu należytą członkowi rodziny opiekę. Domu który będzie o niego dbał i w którym nigdy nie będzie już głodny. Bo Maurycy zbyt dobrze wie co to głód i bezdomność.
 
Kotek przebywa w Rzeszowie, przed adopcją wymagana jest wizyta przed adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.
 
r e k l a m a

Zuzia

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1420
Kategoria: Kocurek
Typ użytkownika: Konto prywatne

Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.