Bari

Informacje dodatkowe

  Wiek: 1,5 roku

  Imię: Bari

  Numer ewidencyjny: 376/19

  Szuka domu od: 30.04.2019

  Kastracja: Tak

r e k l a m a

Opis

Bari - piesek zakupiony w pseudohodowli w wieku 6,5 tygodnia. Kiedy miał 3 miesiące został zaproszony behawiorysta, ponieważ niepokoił nas jego lęk przed zostawaniem samemu w innym pomieszczeniu.

W wieku 6 miesięcy odbył kurs psiego przedszkola trwający 3 miesiące (tylko raz w tygodniu), gdzie nauczył się podstawowych komend takich jak:
- siad
- czekaj
- do boku
- noga (nad tym trzeba popracować)
- kucz (weź zabawkę)
- bucz (oddaj zabawkę)
- moje (nie może brać bez pozwolenia zabawki)
- leżeć
- do mnie (niestety nad tym musi więcej pracować)
- biegaj (po odpięciu ze smyczy, po komendzie może się oddalić)
- hop (przechodzenie pod nogami za smaczkiem lub zabawką)

Ponadto pies grzecznie czeka na pozwolenie, aby zjeść posiłek (zwłaszcza rano). Dostawał rano pół puszki karmy mokrej i w ciągu dnia dwa razy karmę suchą. Jest uczulony na kurczaka i należy zwracać uwagę, żeby w karmie nie było go w składzie ewentualnie  niskia zawartość. Na spacerach jest grzeczny w stosunku do psów, chyba że inny pies go sprowokuje. Ciągnie do nich, ponieważ chce się bawić. Ogólnie odstrasza głównie z powodu lęku pieszych, rowerzystów i samochody (zwłaszcza na „swoim” terenie). Nie wychowywał się z dziećmi i zwierzętami domowymi. Lubi „kraść” jedzenie, skarpetki, poduszki i wszystko co ma w zasięgu pyska. Gdy coś ukradnie traktuje to jako zabawę, ale nie chce oddać (warczy i w takich chwilach może ugryźć). Otwiera sobie sam drzwi. Zachowuje czystość w domu, ale nie zostaje w nim sam. Ma lęk separacyjny pomimo prób wyprowadzenia go z niego. Gdy miał 10 miesięcy był kolejny behawiorysta, z którym podjęto próbę zostawania samemu w domu. Uwielbia się bawić piłkami, szarpakami, skarpetkami, rozpruwać pluszaki, szukać smakołyków. Zdarza się, że podczas spaceru odreagowuje sytuację stresową łapiąc za smycz, a czasem za rękaw.
Lubi pić wodę z kranu, ale nie przepada za kąpielą i czyszczeniem łap, ale dzielnie to znosi. Za to daje się w miarę spokojnie wyczesać. Uwielbia spać w łóżku, oczywiście w nogach, chyba że nikogo na nim nie ma to układa się na poduszce. Gdy jest mu za gorąco to schodzi na podłogę.
Incydent z pogryzieniem zdarzył się raz, podczas próby odebrania myszki od komputera.

Szczegółowych informacji udziela Schronisko we Wrocławiu:

Adres: ul. Ślazowa 2, 51-007 Wrocław (osiedle Osobowice)
www.schroniskowroclaw.pl
www.schroniak.pl/schroniskowroclaw

Aby adoptować psa należy zabrać ze sobą dowód osobisty, 35 zł, obroże i smycz [kaganiec w przypadku adopcji dużych psów]
Adopcja kota to dowód osobisty, 15 zł i należy ze sobą zabrać koci transporterek

Telefon: 71 362 56 74 SKONTAKTUJ SIĘ Obserwuj


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Zobacz tablice użytkownika

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 2955
Kategoria: Psy duże
Typ użytkownika: Schronisko

Portal Schroniak.pl

  Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
  i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
  za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.

Partnerzy


  Partner medialny

  Partner techniczny