:: NIKUŚ ::

Informacje dodatkowe

Opis

To spokojny kocurek. Jeszcze bardzo boi się człowieka, ale daje się głaskać i wziąć na ręce. Niestety czasem ze strachu potrafi ugryźć lub podrapać. Rokuje na kanapową przylepkę. Bardzo ładnie reaguje na inne koty, chyba dobrze by się czuł w kocim towarzystwie.

To wolno-żyjący kocurek z terenu Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka). Był przez nas kastrowany i leczony w marcu 2017. Niestety coś gorzej nagle wyglądał, dlatego został ponownie odłowiony na leczenie. Myślałyśmy, że to np "tylko" koci katar... ale niestety okazało się, że Nikodem ma raka na oku i musi być jak najszybciej usunięte. Została pobrana krew na badania, morfologia, biochemia, tarczyca oraz PCR na białaczkę. Wyniki krwi w normie. Miał też wykonane m.in badanie dna oka oraz RTG i USG brzuszka, aby sprawdzić czy nie ma przerzutów (nie ma). Oczko zostało usunięte i wysłane do Niemiec na badanie histopatologiczne. Wyniki już są to melanocytoma. Po usunięciu oka nie zagraża już ryzyko przerzutów. Przed Nikusiem jeszcze leczenie ząbków.

* szacowana data urodzenia: 2013
* odpchlony, odrobaczony
* wykastrowany i zachipowany
* test FIV/FeLV (PCR): ujemny (zdrowy)

JAK ADOPTOWAĆ?
Pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiej ankiety on-line. Po zapoznaniu się z odpowiedziami odezwiemy się: www.goo.gl/forms/jhAxXFuv0a.

WAŻNE:
Dla naszych podpieczonych szukamy domów tylko niewychodzących, czyli bez możliwości wychodzenia przez kota na dwór. Wymagamy osiatkowania balkonu i okien (także zabezpieczenia uchylnych) - przed adopcją.

---
Wszystkie koty przebywające aktualnie pod naszą opieką można zobaczyć na naszej stronie, która jest na bieżąco aktualizowana: www.przygarnijkota.pl
r e k l a m a

Fundacja Przygarnij KOTA

Dane ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 1837
Kategoria: Kocurek
Typ użytkownika: Fundacja

Schroniak.pl

    Zastrzega się możliwość występowania nieścisłości, błędów oraz informacji niepełnych
    i nieaktualnych. Schroniak.pl nie odpowiada
    za wszelkie problemy, trudności oraz konsekwencje będące skutkiem rozpoczęcia procedur adopcyjnych lub adopcji. Jako strona internetowa nie dajemy gwarancji możliwości zaadoptowania wybranego zwierzaka oraz nie bierzemy udziału w procesie adopcyjnym.